Hakkımızda Badge

Hakkımızda

Temelleri 1952 yılında kayısı yetiştiriciliği ile atılan İŞ Gıda, 2020 yılında KFC markasını bünyesine dahil etmiştir. İŞ Gıda’nın nesilden nesile aktarılan lezzet tutkusu, işini severek yapan bir ailenin genç kuşakları ve onların yenilikçi anlayışı sayesinde bugüne kadar gelmiştir.

Faaliyetlerini “dünyayı besleyen lider şirket” vizyonu ışığında yürüten ve 135 ülkede, 44 bine yakın restoranla dünyanın en büyük restoran zincirlerinden ; Yum! Brands markalarından biri olan KFC’nin merkezi ABD’de, Kentucky eyaletinin Louisville kentinde bulunmaktadır.

Hikayesi 75 yıl önce Albay Harland Sanders’ın 11 baharatlı gizli tarifi geliştirmesiyle başlayan KFC, bugün hala aynı tarif ve pişirme yöntemiyle hazırlanan benzersiz tavuklarını dünyanın 125 ülkesinde 21 binden fazla noktada, 1.5 milyondan fazla çalışanı aracılığıyla tavuk severlerle buluşturuyor. Dünyanın en büyük tavuk restoran zinciri olan KFC’nin parmak ısırtan lezzetleri her gün 2 milyondan fazla kişi tarafından tercih ediliyor.

KFC’yi klasik bir hızlı yemek zincirinden ayıran en önemli özelliği, ürünlerin KFC mutfağında usta şefler tarafından günlük olarak titiz bir süreçle hazırlanmasıdır. Lezzetli tavukların 11 baharatlı gizli tarif ile buluşması tavuk severlerin KFC’ye olan düşkünlüğünü arttırıyor.

KFC, 1989 yılında Türkiye’de ilk restoranını İstanbul Galleria AVM’de açtı. Bugün Tükiye’de 28 ilde, 2600’den fazla çalışanıyla 135’ten fazla restoranda hizmet veren KFC, Türk halkını parmak ısırtan lezzetlerle buluşturuyor ve her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Tüm tedarikçilerin HELAL SERTİFİKALARI için tıklayınız.

Bir Bakışta KFC Türkiye

Türkiye Haritası

1989

Ülkemizde ilk KFC Restoranı 1989 yılında İstanbul'da faaliyet göstermeye başladı.

Restoran

21+

KFC Türkiye 21 şehirde 135'in üzerinde restoran ile hizmetinizde!

İnsanlar

12 Milyon

Her gün 12 milyon kişi KFC'nin enfes tavuklarının tadına bakıyor!

HEMEN SİPARİŞ VER
KFC olarak çerez kullanımı ile deneyiminizi artırmayı hedefliyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.